OC ZAWODOWY KIEROWCA
ZNOWELIZOWANA USTAWA O TRANSPORCIE DROGOWYM
została ogłoszona w dzienniku ustaw 16 maja 2013 r., zatem od 15 sierpnia 2013 r. przy ubieganiu się o licencje i wypisy obowiązują już nowe, zmienione przepisy. Nie oznacza to, że ustawodawca ominął przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1071/2009, które spowodowały utrudnia w prowadzeniu działalności transportowej w roku 2012. W kwestii dokumentowania zdolności finansowej nowe przepisy pozostały w zgodzie z rozporządzeniem, jednak ustawodawca wyraźnie dostosował je do realiów naszego kraju.
USTAWODAWCA
przede wszystkim uregulował kwestie dotyczące zasad poświadczania rocznego sprawozdania finansowego. Zgodnie bowiem z art. 7b. ust. 2 i 3 znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym:
Takie rozwiązanie z całą pewnością spowoduje, że wielu przewoźników sięgnie po sprawozdania i za ich pomocą będzie dokumentować posiadaną zdolność finansową. Będą oni musieli jednak liczyć się z tym, że takowe musi potwierdzić, że dysponują „... kapitałem i rezerwami w wysokości 9.000 EUR w przypadku wykorzystywania tylko jednego pojazdu i 5.000 EUR na każdy dodatkowy wykorzystywany pojazd.”.
Ustawodawca w art. 7b. ust. 1. dał też wyraźne przyzwolenie na korzystanie z art. 7 ust. 2 rozporządzenia 1071/2009:
Tak więc przewoźnikom, którzy nie będą zobowiązani do dokumentowania zdolności finansowej stosownym sprawozdaniem lub nie będą chcieli skorzystać z takiej możliwości, pozostaje rozwiązanie dotychczasowe
POLISA OC ZAWODOWEJ PRZEWOŹNIKA
organy wydające licencje i wypisy, nie powinny mieć już żadnych wątpliwości z interpretacją nowych przepisów.
NAJWYŻSZA JAKOŚĆ, WYJĄTKOWOŚĆ
Przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety promocyjne, które wydatnie obniżą koszty ubezpieczeń.